24 января 2019 под эгидой и спонсорской поддержке Федерации шахмат Днепра в городском шахматно-шашечном клубе им. И.Уриха состоялась торжественная церемония награждения лучших тренеров нашего города по итогам 2018 года. Для ознакомления с лауреатами 2018 года приведем выдержку из постановления о награждении тренеров города:

Провести нагородження тренерів у номінаціях:

1. За тісну та довгу співпрацю у підготовці юних шахістів

Тамаркіна Анна Павлівна – тренер-викладач з шахів 2 категорії, працює у ДЮСШ №9 з 1992 року та підготувала за цей час велику кількість шахістів масових розрядів. У 2018 році її вихованець Трахтман Євген зайняв 2 місце на Чемпіонаті України серед юніорів з розв’язування шахових композицій.

Єрьомін Микола Володимирович – тренер-викладач з шахів 2 категорії, працює тренером-викладачем в ДЮСШ №11 з 2005 року. Микола Володимирович – кандидат в майстри спорту України з шахів, суддя 2 категорії. Микола Володимирович підготував багато спортсменів-розрядників, які зараховані до груп спеціалізованої підготовки. Його учні виборювали нагороди різного ґатунку на районних, міських, обласних та всеукраїнських змаганнях. У 2018 році його вихованець Завгородній Микита став чемпіоном Дніпропетровської області серед юнаків до 8 років в двох номінаціях: з блискавичних та швидких шахів, а Шляк Лев – срібним призером з класичних шахів серед юнаків до 14 років. У складі команд призові місця на обласних змаганнях отримали Коротун Тимур (серед юнаків до 14 років), Ващенко Діана (серед дівчат до 12 років), Шляк Лев (серед юнаків до 14 років), Завгородній Микита (серед юнаків до 8 років) та Арчаков Всеволод (серед юнаків до 16 років). На командному чемпіонаті України серед юнаків до 16 років його учень Семіволос Євген посів 7 та 8 місця у складі команди відповідно з блискавичних та швидких шахів.

Боронін Андрій Іванович – тренер-викладач з шахів 1 категорії, працює тренером-викладачем з 1999 року, а з 2003 року – в ДЮСШ №11. Андрій Іванович – кандидат в майстри спорту України з шахів, суддя 1 категорії, займається з групою спеціалізованої підготовки, учні якої мають найвищі спортивні розряди. Вихованці Андрія Івановича виборювали нагороди різного ґатунку на змаганнях різних рівнів: районних, міських, обласних та всеукраїнських. У 2018 році його учениця Васильчук Діана стала чемпіонкою Дніпропетровської області в двох номінаціях: з класичних та швидких шахів (серед дівчат до 12 років) та отримала срібну та золоту медалі у командному заліку (серед юнаків та дівчат до 12 років). Чемпіонами області у командному заліку стали ще два його учня: Усатенко Максим (серед юнаків до 18 та до 20 років) та Коробов Антон (серед юнаків до 18 років).

Нагороджується тренер-викладач ДЮСШ №9 Чобіток Яків Якович, кандидат в майстри спорту України з шахів. Яків Якович є першим тренером Гребенщикової Єлизавети. Протягом останніх років підготував юних талановитих шахістів міста Дніпра: Дячука Артема – переможця Шкільних ігор Дніпра у 2018 році; Лемешева Іллю – чемпіона області серед юнаків до 14 років, переможця турніру пам’яті О.В.Синіцина у 2018 році.

Нагороджується тренер-викладач ДЮСШ №9 Гутман Геннадій Михайлович, міжнародний гросмейстер з шахів. Його вихованка Попова Аліна у складі збірної команди області зайняла 4 місце на Командному чемпіонаті України серед юнаків до 12 років. Вихованці Плюха Михайло, Усов Олександр, Саликін Тимур, Ямщикова Аліса, Репіна Єлизавета, Тищенко Ганна неодноразово ставали переможцями та призерами особисто-командних чемпіонатів області з шахів у різних вікових категоріях та видах програм.

2. За найкращі результати року

Нагороджується тренер-викладач ДЮСШ 11 Макаревич Володимир Ілліч за підготовку майстра спорту України Гаюна Дмитра. Гаюн Дмитро є членом збірної команди України серед юнаків. У 2018 році став срібним призером на міжнародних змаганнях в Вільнюсі з класичних шахів у складі команди України, також неодноразово посідав призові місця на Всеукраїнських змаганнях. За 2018 рік учні Володимира Ілліча Воронкова Софія (серед дівчат до 14 років та серед жінок), Гунько Катерина (серед дівчат до 14, 16, 18, 20 років), Руденко Данило (серед юнаків до 12 та до 14, 16, 18, 20 років у складі команди), Матвієнко Михайло (серед юнаків до 12 та до 12, 14, 16, 18, 20 років у складі команди), Лосєва Софія (серед дівчат до 12 років), Руденко Матвій (серед юнаків до 10 років та до 12 у складі команди), Тихомиров Ян (серед юнаків до 12, 14, 16, 18, 20 років у складі команди, Гаюн Дмитро (серед юнаків до 16, 18, 20 років), Храпко Василь (серед юнаків до 18, 20 років у складі команди) ставали золотими, срібними та бронзовими призерами чемпіонатів Дніпропетровської області.

Нагороджується тренер-викладач ДЮСШ №9 Чернов Євген Абрамович, майстер спорту України з шахів, член виконкому федерації шахів України. Вихованка тренера Чернова Євгена Абрамовича, кандидат у майстри Гребенщикова Єлизавета, у 2018 році зайняла 2 місце з класичних та швидких шахів на Чемпіонату України з шахів серед дівчат до 14 років. У складі збірної команди області виборола 1 місце з класичних шахів та блискавичної гри, 3 місце з швидких шахів на Командному чемпіонаті України серед юнаків та дівчат до 16 років, завоювала срібну медаль з блискавичної гри на Чемпіонаті України серед жінок, зайняла 4 місце на Чемпіонат Світу серед дівчат віком до 14 років.

Нагороджується тренер-викладач ДЮСШ №9 Максимов Дмитро Іванович, міжнародний гросмейстер з шахів. Вихованка тренера Максимова Дмитра Дубовик Анастасія у 2018 році посіла 3 місце з класичних шахів та 1 місце з блискавичної гри на Чемпіонаті України з шахів серед дівчат до 14 років, виборола 3 місце з класичних шахів на Чемпіонаті України з шахів серед дівчат до 16 років, зайняла 2 місце з блискавичної гри та 3 місце з швидких шахів на чемпіонаті Світу серед дівчат до 14 років.