14 січня відбувся турнір, присвячений пам’яті Олександра Степановича Мороза.

Олександр Степанович (18 січня 1961 – 17 січня 2009) – український шахіст і видатний тренер, гросмейстер, міжнародний арбітр, голова Дніпропетровської обласної шахової Федерації, голова дитячо-юнацької комісії Федерації шахів України. З 1993 року і до кінця життя – директор ДЮСШ №9. Був першим гросмейстером Дніпропетровська та Дніпропетровської області. Був першим і єдиним в Україні шахістом, який одночасно був міжнародним гросмейстером як спортсмен і міжнародним арбітром як шаховий суддя.

Меморіал пройшов за підтримки Голови Федерацій шахів Дніпра та Дніпропетровської області Маркова Олексія Михайловича та з ініціативи друга та колеги Мороза А.С., міжнародного гросмейстера Гутмана Геннадія Михайловича, який був провідним та головним організатором цього заходу.

Теплими та яскравими спогадами про Олександра Степановича поділилися учасники турніру, його вдова Ольга Іванівна Мороз, друзі та колеги гросмейстера.

Вшанували пам’ять Олександра Степановича та зіграли у турнірі 40 найсильніших шахістів нашого міста: чотири міжнародні гросмейстери, чотири міжнародні майстри, десять майстрів спорту та 15 кандидатів у майстри спорту України, а також семеро персонально запрошених найсильніших шахістів!

Турнір на згадку про чудового тренера, шахіста та людину Олександра Степановича пройшов у дуже душевній та дружній обстановці, прозвучало безліч теплих слів, які торкнулися всіх присутніх. Кожен із присутніх гравців отримав подарунок.

Ігор Олегович Романов – заступник Голови Федерацій шахів Дніпра та Дніпропетровської області, подякував усім, хто прийшов та запевнив, що обов’язково ми зустрінемося наступного року знову!

Дякуємо всім учасникам та всім причетним до організації заходу!

Олександр Степанович зробив неоціненний внесок у розвиток шахів Дніпра! Пам’ять про нього живе у його дітях, онуках, учнях! Ми живі, доки нас пам’ятають!