Шахи не мають гендерних та вікових кордонів. Але саме жінкам навички шахової гри дають те, чого багато років досягають за допомогою бізнес-тренінгів, корпоративного навчання та психологічних практик: вміння миттєво аналізувати ситуацію, приймати рішення та вибирати виграшні стратегії у житті та бізнесі.
Шахи — це не тільки найдоступніша (досвідчені шахісти можуть грати партії в умі, без дошки та фігур), а й найчесніша гра: тут нічого не залежить від везіння, а програшна на вигляд позиція може обернутися в результаті перемогою. І хоча шахи — військова стратегія, яку придумали чоловіки, жінки довели, що можуть грати не гірше, а часом і краще за представників сильної статі.
Знаменита угорська шахістка Юдіт Полгар – єдина з жінок, яка досягла першої світової десятки серед чоловіків. Найсильніша на сьогоднішній день шахістка світу китаянка Хоу Іфань взагалі вважає за краще грати з чоловіками: заради чоловічих турнірів вона навіть відмовилася від участі в чемпіонаті світу серед жінок, по суті, поступившись своєю заслуженою короною.
Багато чоловіків-гросмейстерів продовжують так чи інакше займатися улюбленим спортом і вибирають професії, або прямо пов’язані з шахами, або пов’язані з суміжними областями. Із жінками все навпаки. Успішні в шахах, вони змогли досягти нових висот у різних сферах.
Так, чемпіонка США Ганна Хан навіть на піку своєї шахової кар’єри працювала брокером відразу на кількох великих міжнародних торгових майданчиках, включаючи Нью-Йоркську та Гонконзьку фондову біржу. Зараз вона займається інвестиційним бізнесом у D. E. Shaw Group.
Ще одна шахова зірка Ельміра Скрипченко, завоювавши на початку 2000-х шахову корону Франції та Європи та здобувши титул найкрасивішої шахістки світу, стала з’являтися на обкладинках глянсових журналів чи не частіше за топові фотомоделі. Ставши мамою, вона зайнялася професійним покером – тепер Ельміра регулярно займає перші місця у світових турнірах покеру.
Є серед шахісток та успішні політики. Гросмейстер, мати чотирьох дітей Дана Рейзнієце-Озола стала у 33 роки міністром економіки Латвії, а в Сербії пост міністра спорту зайняла шахістка Аліса Маріч. Чемпіонка Європи Вікторія Чміліте-Нільсен – депутат сейму Литовської республіки. Жінки в бізнесі та керівництві великих корпорацій схожі на шахістів — їм просто необхідні навички цієї гри. Майк Басман, міжнародний майстер з шахів, у своєму дослідженні стверджує, що шахи несуть три позитивні та незаперечні переваги: аналітичне мислення, здатність приймати рішення та витримувати тиск. Однак, для успішної особистості необхідно ще виявляти доброту та здатність працювати з іншими, чого якраз не вистачає чоловікам-шахістам. Саме тому так багато чоловіків занурюють свій розум цілком у шахи, коли жінки використовують його для вирішення інших проблем.